JSEM to, co si myslím, že jsem

„JÁ JSEM aneb Co si myslím, že jsem?“
Když říkáme: „To dítě to má po nás“ – po své matce nebo otci, pak mu nedáváme možnost být sebou samým.
To stejné platí o tom, když si myslíme, že jsme zdědili něco po svých rodičích. Jakmile prohlásíme: „Jsi jako tvá matka (otec)“, zavíráme tím prostor pro skutečný projev, ve kterém chybí autentičnost a originalita, tedy pokud jsme uvěřili, že jsme někým jiným.
To, že někdo něco o nás prohlásí, nemá váhu ani sílu, dokud tomu neuvěříme my sami.
Přesvědčení v podvědomí mají velký vliv na to, jakými se cítíme být, za co sami sebe považujeme a pak projevujeme ve fyzické realitě.
Příběh z klientské praxe: Chlapec byl otcem (alkoholikem) ponižovaný a kritizovaný. Když se otec napil, nadával synovi: „Jsi na nic, ničeho jsi nedosáhl, nic jsi nedokázal“. Chlapec má nyní ve škole potíže s učením a strach projevit to, co umí. On přece svého otce miluje…Co když měl pravdu, když říkal „ty věci“…?
Prověřte cizí řeči, než jim uvěříte. Mnohdy nemají se skutečností například: mínění ostatních o vás z podstaty nic společného!
Když se mě dcera ptala: „Mami, po kom jsem? Po kom to mám?“ Odpověděla jsem: „Jsi po sobě“. Tato odpověď přivádí děti i dospívající k zodpovědnosti za to, jak smýšlí a jakým způsobem konají. Navíc dostávají prostor být tím, kým jsou a nebát se toho, jací jsou. Pokud se jim na tom něco nelíbí, vždy mají možnost či moc to změnit, nikoliv jejich zodpovědnost za to, co žijí „házet“ na své předky. Tok energie (rodu) plyne tam – vpřed, nikoliv zpátky.
Prozkoumejte podvědomí v souvislosti toho, co v rámci „Já jsem..“, prohlášujete nevědomě o sobě. Neboť když prohlásíte „Jsem to ale blb-ka“, pak se vaše realita odehrává blbě, aby vám ukázala, zda to, co prohlašujete je pravda.
„To snad není pravda…?!“, voláme, když se děje něco, nad čím zůstává rozum stát.
 
Potíže a pochybnosti vyplývají nejen z chybného přesvědčení, nýbrž ze ztotožnění sebe s kolektivní myslí, egem a tělem.
Během léčení pomocí Kraniosakrální terapie klienti dochází k prozření, v němž zjistí, že nejsou jenom to tělo – uvidí vlastní bytostní podstatu přesahující jejich fyzický rámec.
Tělo se dokáže uvolnit, když se během ošetření klient odpoutá od mysli. Jako osvobozený člověk se ocitne uvnitř sebe, ve velkém prostoru, kde prozře do Vědomí. Po uvolnění trauma stopy pocítí v těle opětovné proudění životní energie.
 
Která metoda pomáhá k uzdravení emocí a odpoutání od mysli?
Vždy ta, kterou zvolíte. Je jedno, zda absolvujete KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPII nebo CELOSTNÍ MASÁŽ.
Kranio se provádí v leže přes oblečení, lymfatická masáž respektuje tok lymfy, provádí se na holé tělo.
Důležité je vaše rozhodnutí a podvědomá přesvědčení, chuť a vůle se stavem něco udělat.
OK 2022