Alpskou stezkou údolí Gastein 2019

OBECNÉ INFORMACE

termín konání: 1. – 6. srpna 2019

MÍSTO POBYTU

Gasteinertal (údolí Gastein) Rakousko, lázeňská oblast s vodopády, horskými jezery, čtyřmi údolími, a horami vystupujícími do 3 000 m.

CHARAKTER POBYTU

Putování Alpskou stezkou je plánován v procházkovém tempu pro zachování prostoru pro vnímání přírodního bohatství a jeho příznivý vliv na organismus.

 

Pro koho není pobyt určen:

Aktivní sportovce, kteří touží po výkonu.

Nesportovce typu z auta do kanceláře, obchodu, domova a zpátky zase autem.

Pro koho je pobyt určen: Milovníky přírody, turistiky, poznávání a kulturní labužníky.

 

 

NAVŠTÍVÍME

Městečka: Bad Hofgastein a Bad Gastein, ostatní údolí v údolí, kulturní programy, lázně. Alpské boudy, nejvyšší vrcholky snadno dostupné, soutěsku Gadauenerschlucht, vysokohorské jezero a pokud čas a počasí dovolí Zierbenweg (místo výskytu transformačních borovic).

 

 

Uskutečníme také NOČNÍ PROCHÁZKU kolem vodopádu ke kapli na městysem Bad Hofgastein.

 

 

 

 

 

STRAVA (ochutnáme místní bio speciality)

Vegetariánská pro ty, kteří chtějí zjemnit své vibrace pro vnímání jemného světa Přírody a hlubší prožitky.

Masová pro ostatní.

 

 

KULTURA

Váš pobyt se odehrává v lázeňském prostředí, pro návštěvníky údolí je většina kulturních akcí zdarma.

Oděv, doporučení: mírně společenské oblečení, ve kterém se budete vy sami cítit dobře. Někteří si troufnou přijít v turistickém, jiní si kulturu užívají v lázeňském duchu.

FINANCE

Hotovost na občerstvení během dne: navštívíme Alpské boudy, kde se dá platit pouze v hotovosti.

Doporučuji ochutnat místní bio speciality, vyrobené v kopcích: sýry, moučníky, bylinkové likéry a šnapsíky na pročištění cév. Možno koupit sebou domů.

Termály: možno platit kartou. V případě nepříznivého počasí navštívíme termální lázně v Bad Hofgastein nebo Gastein. Vstup 20 – 25 euro.

 

1 zpáteční jízdenka na lanovku, cena bude upřesněna.

15 eur pro místního průvodce.

PRŮVODCI

Oldřiška Kališová

Svobodným povoláním terapeut a průvodce vědomím člověka a přírody.

K tlumočnické práci německého jazyka mě opravňuje základní státní jazyková zkouška a dlouhodobé pobyty ve Švýcarsku a Rakousku.

K průvodcování údolím Gastein jsem se dostala díky zájmu lidí a láskou k tomuto místu.

 

Údolí Gastein navštěvuji v létě i zimě od roku 2007. Zde se cítím být srdcem doma v absolutním spojení s Universem a Matkou Zemí. Zde relaxuji, odhazuji balast ze života ve městě, transformuji se do vyšších frekvencí, díky kterým mohu provádět přenosy v podobě inspirativních myšlenek do písemné podoby. Mnoho z nich je uveřejněno v časopise Nový Fénix, na mém webu a hlavně v knize MOŘE ŽIVOTA aneb Vědomí sebe hledej ve spojení s přírodou.

V tlumočnické práci se věnuji výstižnému překladu obsahu. Neumím překládat všechny horniny, faunu ani flóru, protože mnoho názvů neznám ani v českém jazyce, s tím je potřeba počítat předem. Místní průvodci jsou chodící encyklopedie, vaše otázky k věci zodpoví jistě a rádi. Co nevím já nebo oni, doplní vaše znalosti a intuice.

Při společných procházkách vás provedu mně známými místy, ráda přidám i něco z mého života zde a praxe s klienty v ČR na téma VĚDOMÍ přírody a člověka. Přidaná hodnota pro vás.

Hans Naglmayr

Ranger (správce) a průvodce Národního parku Vysoké Taury ve výslužbě.

Letitý odborník, chodící encyklopedie. Umí lidi vtáhnout do dění přírody a soucítění s ní.

Obdivuji na jeho vedení skupiny, že vnímá každého účastníka, dokáže s ním navázat přátelský kontakt a vycítit jeho potřeby.

 

Hans nás provede místy, které neznám já sama a oblastmi, kde se mohu více soustředit na to, co je běžným lidským smyslům skryté. Jeden rok dopředu je plně zaměstnán požadavky stran filmařů a dokumentaristů, novinářů, ale i významných osobností, kteří si přejí, aby je seznámil s místem a průvodcoval. Opravdu umí předávat a získat pozornost také díky jeho charisma.

 

ZDE NENÍ NIC POVINNOSTÍ ANI ÚKOLEM. CO ZDE PROŽIJETE, USKUTEČNÍTE NEBO CO SI SEBOU ODVEZETE JE NA VÁS.

Průvodci jsou jenom lidi, kteří mají snahu lidem zprostředkovat přirozené spojení s místem a hlubší poznatky.

VĚŘÍM, ŽE VÁM PŘÍRODA POSKYTNE NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY, ozdraví mysl, očistí smysly, pozvedne Ducha, naplní srdce pozitivní energií a pohladí Duši. Jak moc to na sebe necháte působit a jakým způsobem to přijmete, záleží na vás. Všechny stupně vnímání jsou zde respektovány.

Já i Hans milujeme toto místo, objímající náruč hor.

Tady se i vy stanete součástí téhož absolutního spojení.

s Láskou OK, 2019