VĚDOMÝ DECH pro osoby podnikající

V roce 2016 jsem obdržela pozvánku na „Veletrh řešení pro marketéry a managery“ s tím, jestli bych rozdýchala účastníky i přednášející.

Téma: VĚDOMÝ A PŘIROZENÝ DECH.

INSPIRACE*INTUICE*INTELIGENCE*INTERNA

Dech, jak známo, je jeden ze základních prostředků života.

Jaký rozdíl je mezi běžným a vědomým dechem? V pozornosti a síle.

Co se může stát, když dýcháme vědomě? Vnímáte život uvnitř sebe, docílíte harmonizace duševního a fyzického metabolismu.

Vhodně zvolená dechová technika vás dostane buď do klidu nebo do výkonu, bez ohledu na to, jak je vaše životní či pracovní situace náročná nebo zda se zdá být neřešitelná.

Nemusíte být jogínem ani šamanem, abyste mohli vědomě dýchat. To je přece absurdní. Dýchat umí každý sám vyjma situací, kdy je potřeba asistence JIP.

Vědomí člověka disponuje genialitou. Tělo je úžasná továrna, pozorujte její provoz. Stačí, když si pro sebe uděláte čas a prostor. Raději preventivně.

V době, kdy systém vykazuje chybu, vědomou pozorností snadněji odhalíte souvislost, která vás dostala do potíží. Vědomým dechem obnovíte vnitřní kontakt se sebou. Problém vytvořil dost často zablokovaný, potlačovaný nebo unavený potenciál.

Lidská mysl je sice omezená, ale ve vytváření myšlenek nezná hranice. Mentální přetížení dokáže omezit funkčnost interních orgánů. Toxicita negativního myšlení obalí buněčný potenciál nebo zapříčiní jeho poškození. Reset ve vědomí dokáže tuto toxicitu odstranit.

Žádoucí nastavení v mysli dokáže překonat vše. Je jedno, co si o vás a vašem podnikání myslí druzí, není jedno, co si o tom myslíte vy sami, jak to vidíte a cítíte.

Nevím, jestli argumentování a přesvědčování je ta pravá hybná síla ať už sebe nebo ostatních. V praxi se mi osvědčilo více naslouchat. Rady a vedení intuice uslyšíte mezi řečenými slovy a reakcemi lidí, kteří se prezentují.

Mám radost, když vidím, že se byznys posouvá od násilí loktů a touhy po moci do tvůrčí spolupráce a sounáležitosti. Nedělám si iluze, že by boj mezi obchodníky ustal. Ale posuny ve vědomí jednotlivců se už dějí. Jednotlivci dělají celek. Manipulace ubývá, lidé si začínají vážit sebe a druhých.

Pokud chtějí obchodníci zůstat na výsluní a přitom žít v klidu, aniž by se museli něčeho obávat, mají možnost jít cestou tichého bojovníka. Bojovníka za mír, lásku a prosperitu celku.

Že je láska v byznysu příliš neuchopitelné slovo? Možná o tom nevím víc než vy, ale jedno tuším, že je to něco, co stvořilo svět, vesmír i vás samotné. Z tohoto pohledu to musí být ta největší hybná síla lidstva, nejmocnější tvůrčí princip.

Oldřiška Kališová (průvodce lidským vědomím) 2016